O akcji w mediach

Na Temat: Jak wyrwać bat fiskusowi?

Jedyne, co w życiu jest pewne, to śmierć i podatki. Niestety, w polskich realiach i jedno, i drugie może być równie niespodziewane. Podatnicy chyba pod każdą szerokością geograficzną narzekają na zbyt wysokie stawki – tak było i będzie. Jednak nie można przejść do porządku dziennego nad faktem, że w naszym kraju fundamentalne, pochodzące z prawa rzymskiego zasady nie zawsze są stosowane w postępowaniu skarbowym.


Bankier.pl: Ordynacja podatkowa: prezydent kontra rząd. Czym różnią się oba projekty?

Jaka jest różnica między prezydenckim projektem Ordynacji podatkowej a rządowym pomysłem na zmianę tej ustawy? Dlaczego w sprawie korzystnej dla podatników zasady „in dubio pro tributario” zapanowało milczenie? Czemu rząd chce stworzyć odrębny projekt, zawierający kontrowersyjną klauzulę o unikaniu opodatkowania, budzącą duży sprzeciw przedsiębiorców? Bankier.pl postara się odpowiedzieć na te pytania.


Money.pl: Prezydencka ordynacji podatkowa. Pracodawcy tworzą ruch namawiający do jej uchwalenia

Powstał front organizacji pozarządowych, który mają przekonać rząd do uchwalenia nowej ordynacji podatkowej. Jej prezydencka wersja daje szansę firmom na obronę przed fiskusem. Przeciwko przepisom jest Ministerstwo Finansów.

Inwestycje.pl: Wyrwij fiskusowi bat

Wyrwij fiskusowi bat – pod tym hasłem przedsiębiorcy domagają się przyspieszenia prac nad prezydencką poprawką Ordynacji podatkowej. W grudniu Bronisław Komorowski skierował do sejmu projekt nowelizacji zakładający między innymi, że niedające się usunąć wątpliwości w przepisach należy rozstrzygać na korzyść podatnika.


Prawy.pl: Przedsiębiorcy i pracodawcy wyrywają fiskusowi bat!

Wzajemna współpraca na rzecz prezydenckiej nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa – to główne założenie podpisanego przez przedstawicieli największych organizacji pracodawców listu intencyjnego.


biznes.onet.pl: Pracodawcy za uchwaleniem prezydenckiego projektu ws. ordynacji podatkowej

Przedstawiciele pięciu organizacji pracodawców i przedsiębiorców podpisali w środę list intencyjny, w którym deklarują wzajemną współpracę na rzecz uchwalenia przez Sejm projektu noweli Ordynacji podatkowej autorstwa prezydenta Bronisława Komorowskiego.


polskieradio.pl: Nowa Ordynacja podatkowa: prezydent i rząd mają swoje pomysły na zmianę przepisów

Im szybciej zostaną zmienione przepisy, tym lepiej dla obywateli. Tak o zmianach w Ordynacji podatkowej mówią przedstawiciele pracodawców.


Na Temat: Więcej praw dla podatników? Zbyt piękne. Lobby urzędnicze zatrzyma wolnościowy projekt ordynacji podatkowej

– Na pewno się nie uda stworzyć całej ordynacji w ciągu kilku miesięcy. To praca na następne dwa lata – w ten sposób minister finansów Mateusz Szczurek rozprawił się z marzeniami o szybkim stworzeniu nowego prawa, regulującego stosunki pomiędzy podatnikami a fiskusem. A miało być tak pięknie.


Państwo w Państwie: Wyrwij bat fiskusowi!

– Obowiązkiem każdego ustawodawcy jest tworzenie przepisów prawa podatkowego w taki sposób, aby stwarzały one dogodne warunki funkcjonowania polskich przedsiębiorców – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.


Europejczycy Info: Wyrwij fiskusowi bat!

My, polscy podatnicy, jesteśmy uczciwymi obywatelami. Płacimy podatki, bo wiemy, że to nasz obowiązek. Fiskus zbyt często próbuje nam wmówić, że jesteśmy przestępcami. Za oszusta zostaje uznany każdy, kto nie potrafi udowodnić swojej niewinności. Urzędnicy wciąż hołdują zasadzie domniemania winy. Nie godzimy się na to! – apelują organizatorzy akcji panstwodlaobywateli.pl.


eGospodarka.pl: Szybka nowelizacja Ordynacji podatkowej. Pracodawcy RP chcą fiskusowi wyrwać bat

Ruszyła kampania Pracodawców RP „Wyrwij fiskusowi bat!”. Organizacja pracodawców zarzuca organom skarbowym, że podatników traktuje jak potencjalnych oszustów, a wszelkie zmiany mające zmienić ten stan rzeczy odsuwa w czasie. Kampania jest elementem wsparcia zmian w Ordynacji podatkowej, mających wprowadzić do systemu prawnego zasadę interpretowania niejasności prawnych na korzyść podatników.


Polskie Radio Program I: Nowa Ordynacja podatkowa: prezydent i rząd mają swoje pomysły na zmianę przepisów

Projekt prezydencki ma kilka istotnych zmian ułatwiających życie podatnikom – mówi szef Komitetu Podatkowego Pracodawców RP Robert Oliwa.


InnPoland

Dziś wystartowała akcja „Wyrwij fiskusowi bat!”. Jej patronem są Pracodawcy RP. Celem inicjatywy jest wsparcie prezydenckiego projektu, który zakłada rozstrzyganie przez urzędy skarbowe wątpliwości na korzyść podatników. Organizatorzy zachęcają do uchwalenia ustawy jeszcze w tej kadencji parlamentu. Jest to nie na rękę Ministerstwu Finansów, które najchętniej zablokowałoby to rozwiązanie.


Wyborcza.pl

Podatki niemal zawsze stanowią element kampanii wyborczych. Politycy ubiegający się o ważne urzędy i stanowiska sypią obietnicami cięcia stawek (ewentualnie wyższego opodatkowania bogaczy) i nowych ulg podatkowych.


Polskie Radio

Pracodawcy RP napisali petycję domagającą się przyspieszenia prac sejmowych nad prezydenckim projektem, który ma poprawić sytuację podatnika. Istnieje bowiem obawa, że projekt utknie na dłużej w sejmowych meandrach.


Gazeta Lubuska

Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz wprowadzenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu.


Polska Gazeta Wrocławska

Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz wprowadzenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu.


Echo Dnia

Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz wprowadzenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu.


Express Ilustrowany

Administracja podatkowa w Polsce wciąż podchodzi do obywateli tak, jakby w większości byli oni przestępcami, którzy na wszelkie możliwe sposoby chcą uniknąć płacenia danin publicznych.


Dziennik Polski

Podatki. Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz uchwalenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu.


Super Express: Wyrwij bat fiskusowi

Koniec z traktowaniem podatników jak przestępców! To postulaty organizacji pracodawców, którzy apelują do rządu Ewy Kopacz (59 l.) o jak najszybsze przyjęcie zmian w ordynacji podatkowej zaproponowanych przez Bronisława Komorowskiego (63 l.). Zakładają one m.in. rozpatrywanie niejasności prawa podatkowego na korzyść obywateli. – Musimy doprowadzić do sytuacji, w której fiskus i obywatel są równi wobec prawa – mówi Andrzej Malinowski (68 l.), prezydent Pracodawców RP.


Rzeczpospolita: Wyrwij bat fiskusowi

Pod takim hasłem rusza kampania Pracodawców RP na rzecz jak najszybszego uchwalenia zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.


Puls biznesu: Stop szkodliwym praktykom fiskusa

Dziś rusza społeczna akcja na rzecz wsparcia prezydenckiego projektu, który nakłada na skarbówkę obowiązek rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników. Inicjatorem i patronem akcji są Pracodawcy RP, jedna z największych organizacji przedsiębiorców. Celem jest uniemożliwienie Ministerstwu Finansów (MF) zablokowania korzystnego dla podatników projektu i zachęcenie parlamentu do uchwalenia go jeszcze w tej kadencji.


Polska the Times: „Wyrwij fiskusowi bat!”. Wątpliwości należy zawsze rozstrzygać na korzyść podatnika

Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz uchwalenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu.


Fakt: Straciłem firmę przez skarbówkę

Oto przykład, jak skarbówka wykończyła uczciwą firmę, sprawdzając ją przez 4 lata! Stanisław Kujawa (62 l.) z Zamościa (woj. lubelskie) sam zgłosił się do urzędu skarbowego, bo jego pracownik wyłudzał podatek VAT. Ale skarbówka wykończyła jego firmę! Czas zmienić ordynację podatkową! Urzędy mają wspierać, a nie nękać obywateli. Poprzyj petycję Pracodawców RP skierowaną do posłów.


Dziennik Gazeta Prawna: Od dziś można walczyć o rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika

Rozpoczęło się zbieranie poparcia dla prezydenckiego projektu nowelizacji ordynacji podatkowej. Ma to zachęcić parlamentarzystów do szybszego uchwalenia zmiany


Dziennik Polski

Pracodawcy RP rozpoczynają akcję na rzecz uchwalenia zmian w Ordynacji podatkowej jeszcze w tej kadencji Sejmu


RP.pl: Wyrwij bat fiskusowi

Pod takim hasłem rusza kampania Pracodawców RP na rzecz jak najszybszego uchwalenia zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników.


Bankier.pl

My, polscy podatnicy, jesteśmy uczciwymi obywatelami. Płacimy podatki, bo wiemy, że to nasz obowiązek. Fiskus zbyt często próbuje nam wmówić, że jesteśmy przestępcami.


Rzeczpospolita: Posłowie ręka w rękę z fiskusem

Nie mam dwóch garbów. Nawet jednego malutkiego, nie mam. Mam tylko dwie nogi, a nie cztery i bez wody zbyt długo nie wytrzymam. Na pustyni pewnie dnia bym nie przeżył. Udowadnianie czegoś oczywistego mija się z celem. A jednak czasami trzeba.


Super Express: Fiskus jak średniowieczni poborcy podatkowi

Andrzej Malinowski o wspólnej akcji Pracodawców RP i „Super Expressu” pod hasłem „Wyrwij bat fiskusowi”


Polsat News: Zmiany w ordynacji podatkowej

9 grudnia 2014. Prezydent Komorowski podpisał projekt nowelizacji ordynacji podatkowej. Oznacza to zmiany takie jak mniejsze obowiązki administracyjne podatników a także wprowadzenie zasady, że to podatnik a nie urząd ma mieć przewagę w sytuacjach wątpliwych. Gościem Aleksandry Frejus jest: Andrzej Malinowski (prezydent pracodawców RP).


SuperStacja: Prezydent Pracodawców RP: Wyrwijmy bat fiskusowi

Gościem Sławomira Jastrzębowskiego był dr Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP. Podczas rozmowy poruszono kwestię Urzędów Skarbowych i ich niszczącej często działalności wobec polskich podatników, polskich przedsiębiorców. Prezydent opowiedział o rozpoczęciu akcji „Wyrwij bat fiskusowi”.

Copyright © Pracodawcy RP 2015